ZSTE

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w  Myślenicach

Artykuły

Dzień szkoleniowy

5 XII 2011 r. z inicjatywy Kierownictwa Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach oraz Stowarzyszenia Oświatowego REJ na Rzecz Pomocy Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego w Myślenicach zorganizowany został

DZIEŃ SZKOLENIOWY dla uczniów ZSTE przy udziale renomowanych firm:

Zobacz więcej zdjęć

Do szkoły po raz pierwszy przyjechał jeden z dwóch samochodów szkoleniowych Mapei Tour, wyposażony w ruchomą scenę, ekrany plazmowe, niezależne nagłośnienie i oświetlenie oraz pełen zestaw produktów, narzędzi i paneli pokazowych. Dzięki temu w bardzo praktycznej i niezwykle interesującej formie doradcy techniczni Mapei zapoznali uczniów z najnowszymi technologiami oraz przedstawili im produkty oferowane przez firmę na rynku polskim. Mapei to nie tylko linia do montażu płytek ceramicznych, ale także cały szereg możliwości rozwiązywania różnorodnych problemów budowlanych, takich jak: szybkie naprawy i przygotowanie podłoża, skuteczne izolacje przeciwwodne, odkształcalne zaprawy klejące, epoksydowe zaprawy do fugowania i wiele innych. Po szkoleniu teoretycznym na jednym z działów budowlanych Warsztatów Szkolnych ZSTE odbył się pokaz praktyczny, po nim uczniowie mieli możliwość przedyskutowania z przedstawicielami Mapei rozmaitych rozwiązań budowlanych.

LincolnZ kolei firma Lincoln Electric przedstawiła najnowocześniejsze osiągnięcia z dziedziny spajania materiałów. Zaprezentowała produkty grupy Powertec, Speedtec i PowerWave, zademonstrowała spawanie przetopów i cienkich elementów (STT) oraz pomiar prawdziwej energii liniowej (True Energy). Objaśniła też, na czym polega kontrola produkcji (Production Monitoring2).  Po części teoretycznej odbyły się pokazy praktyczne, przeprowadzone w pomieszczeniu spawalniczym Warsztatów Szkolnych ZSTE.

 

CargoCentrum Edukacji Szkoleniowej CARGO natomiast przywiozło na szkolenie symulator jazdy w warunkach specjalnych samochodem ciężarowym i autobusem. Tego rodzaju symulator służy do szkolenia kierowców zawodowych w ramach kwalifikacji wstępnej, czy szkoleń Eco-Driving. Pozwalają na trenowanie sytuacji niebezpiecznych na drodze, np. związanych ze złymi warunkami atmosferycznymi, czy nagłymi zdarzeniami. Uczniowie technikum i ZSZ o profilu mechanik pojazdów samochodowych mieli możliwość skorzystać z tego „wirtualnego szkolenia”.
Mamy nadzieję, że tego typu szkolenia nie stały się jednostkowym wydarzeniem, ale będą urzeczywistniane w przyszłości. Poczynimy wszelkie starania, aby uczniowie Naszego Zespołu mieli możliwość w bardzo zróżnicowany i ciekawy sposób zdobywać wiedzę, poznawać najnowsze rozwiązania i technologie w różnych branżach, rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobywać wyższe kwalifikacje zawodowe. Niewątpliwie, współpraca z firmami branżowymi, jak również prowadzenie przez nich szkoleń podnoszą kompetencje zawodowe uczniów w poszczególnych branżach poprzez uzyskanie dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, wpływają na rozwój kompetencji kluczowych oczekiwanych przez pracodawców, podnoszą konkurencyjność szkół zawodowych i poprawiają wizerunek kształcenia zawodowego oraz udoskonalają umiejętności w zakresie planowania kariery edukacyjno - zawodowej i funkcjonowania młodego człowieka na wymagającym rynku pracy – mówi Krzysztof Halek – Kierownik Warsztatów Szkolnych ZSTE w Myślenicach. Ponadto, tego typu działania w znaczący sposób przyczyniają się do wzrostu jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w naszym Zespole – dodał.Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.